O nas

AGRO-WIKT jest firmą prywatną, założoną w 1975 roku. ​Na początku działalności firma produkowała maszyny i urządzenia rolnicze takie jak pługi, kultywatory i rozrzutniki obornika. W latach 1984 – 1998 była największym producentem części zamiennych do pługów w Polsce. W latach 90-tych Agro-Wikt dostosowując się do nowych warunków rynkowych wraz z rozrostem firmy otworzył zakład przy ulicy Zakątnej 4. Od 1998 r. firma produkuje także betoniarki i mieszalniki bębnowe. Początkowo były produkowane dwa typy mieszalników i betoniarek: 150 i 200 dm3, jednak popyt na oferowane towary pozwolił poszerzyć ofertę do sześciu rodzajów: o pojemności od 130 do 320 dm3. W związku z chęcią podniesienia jakości oferowanych wyrobów firma AGRO-WIKT wdrożyła w 2002 roku System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2001.

W 2004 roku na Ukrainie założyliśmy spółkę A-WIKT, której zadaniem jest produkcja narzędzi i maszyn budowlanych na rynki Europy Wschodniej.

W 2014 roku nastąpiło przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej: Wiktorowicz Jan Zakład Produkcyjno-Usługowy „AGRO – WIKT” w Spółkę: AGRO-WIKT Sp. z o.o. W konsekwencji prac badawczych prowadzonych od 2011 roku Spółka uzyskała kompetencje w procesie wdrażania przemysłowego nowych produktów i technologii. Rezultatem efektywnego zarządzania tą unikalną wiedzą jest aktywne zaangażowanie we współpracę z jednostkami badawczymi i uruchamianie nowych koncepcji zmierzających do opracowywania rozwiązań technologicznych w oparciu o innowacyjne wartości niematerialne i prawne, co pozwala naszym towarom osiągnąć wysoką jakości i wytrzymałość oraz umieszczenia na nich znaku CE. Unikalna konstrukcja nowych produktów została opracowana z uwzględnieniem konsultacji z użytkownikami końcowymi oraz ich uwagami przekazywanymi przez lata przy produkcji standardowych narzędzi. W 2020 roku otworzony został nowy zakład na ulicy Przemysłowej 9 w Opocznie, który pozwolił nam na poszerzenie naszej oferty oraz zwiększenia zaplecza projektowego i produkcyjnego. Zakład przy ulicy Przemysłowej posiada także zautomatyzowane trzy równoległe linie produkcje, dzięki którym mamy możliwości produkcji MTO (make to order) dla firm krajowych i zagranicznych.

Firma AGRO-WIKT jest jedną z największych, prężnie działających i rozwijających się firm w regionie opoczyńskim. Jest wiodącą firmą w Polsce produkującą betoniarki i mieszalniki bębnowe, a także części zamienne klasy premium do maszyn rolniczych. Produkty firmy sprzedawane są zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Trzon sprzedaży stanowił rynek krajowy, jednak AGRO-WIKT prowadzi w ostatnich latach eksport swoich produktów na Ukrainę, Białoruś, Węgry, Litwę, do Czech, Słowacji, Rumunii, Austrii, Niemiec, Hiszpanii, Serbii, Macedonii i Bułgarii. Procentowa wartość sprzedaży poza Polskę stopniowo rośnie i jest to działanie podyktowane świadomie realizowaną strategią rozwoju.

Należy podkreślić, iż w ciągu ostatnich lat znacząco wrosła sprzedaż produktów dla rolnictwa znajdujących się w ofercie Spółki. Świadczy to o wzroście zainteresowania ze strony konsumentów oraz sprawnej polityce handlowej realizowanej przez firmę. Jednocześnie, Spółka zaangażowała się aktywnie w budowanie sieci partnerów branżowych, których wspólnym celem jest opracowywanie i wdrażanie nowych produktów i usług. W efekcie, w ostatnich latach przedstawiciele AGRO-WIKT aktywnie poszukują nowych koncepcji biznesowych i technicznych, które wpływają pozytywnie na rozwój przedsiębiorstwa i gospodarki kraju. Dowodem skuteczności tych działań jest szereg umów i porozumień zawartych m.in. z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz przedsiębiorstwami prywatnymi, prowadzącymi intensywne działania wdrożeniowe. Obok działalności badawczej i produkcyjnej, od lutego 2016 roku AGRO-WIKT aktywnie uczestniczy w działaniach jednego z Krajowych Klastrów Kluczowych tj. Klastra Obróbki Metali z Białegostoku. Współpraca obejmuje głównie realizację prac badawczych oraz wspólne przedsięwzięcia handlowe i produkcyjne