You are currently viewing Na Targach AGROTECH 2016 w Kielcach

Na Targach AGROTECH 2016 w Kielcach

W marcu 2016 roku wzięliśmy udział w XXII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej AGROTECH. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i jednocześnie okazja do spotkania zarówno z klientami jak i partnerami handlowymi Spółki.

Organizatorzy Targów uznali, że tegoroczna edycja była sukcesem zarówno pod względem wielkości wydarzenia (62,5 tys m. kw. powierzchni i 700 wystawców) jak i frekwencji – wzięło w nich udział niemal 65 000 zwiedzających.

Największa powierzchnia, wielkie tłumy zwiedzających, zadowoleni wystawcy


62,5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, 64 330 zwiedzających i 700 wystawców z 17 krajów. To najważniejsze liczby bilansu 22. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH 2016. To także rekordy wystawy pod względem powierzchni, frekwencji i liczby wystawców. W podsumowaniu wydarzenia należy wspomnieć, że miniona wystawa odbywała się w 7 halach Targów Kielce, oraz w 4 pawilonach wystawowych, specjalnie wybudowanych na potrzeby rolniczych targów.

Edycja 2016 targów AGROTECH zaskoczyła nas frekwencją osób zwiedzających, spośród których wielu było konkretnie zainteresowanych naszymi produktami. Targi tegoroczne można śmiało porównywać do organizacji targów rolniczych w Hannowerze. Frekwencja zwiedzających z pewnością była rekordowa.
 

Branża w komplecie

Wystawcy z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Białorusi, Węgier, Łotwy, Słowacji oraz Polski zaprezentowali kilkadziesiąt nowoczesnych maszyn – ciągników, kombajnów, opryskiwaczy, agregatów uprawowych i wielu innych urządzeń i maszyn przydatnych we współczesnym gospodarstwie. Zgodnie z zakresem branżowych rolniczych targów w Kielcach były nowości nasienne, dotyczące ochrony roślin i nawożenia. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się urządzenia związane z rolnictwem przyszłości czyli rolnictwem precyzyjnym. Nie zabrakło marek wiodących i znanych w branży rolniczej: New Holland, Case IH, John Deere, Claas, Kuhn, Deutz-Fahr, Ursus, Farmtrack, Steyer, Zetor, Landini, Same, Valtra i wielu, wielu innych.
 

Ważne wydarzenia

Targi odwiedzili między innymi: Rafał Romanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Modernizacji Wsi, Łukasz Hołubowski, Prezes Agencji Rynku Rolnego, Waldemar Humięcki, Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych, Jacek Dubiński, Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Targi odwiedziły też delegacje oficjalne z Ukrainy, Republiki Federalnej Niemiec, Mołdawii i Nowej Zelandii.

Podczas gali 22. targów Agrotech, zostały wręczone Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne techniczne rozwiązania, Puchar Ministra Rolnictwa oraz szereg wyróżnień i nagród przyznanych przez rolnicze instytucje. Ciekawymi wydarzeniami okazały się polskie premiery ciągników Ursusa Vigus Power, Farmtrack, premiery maszyn marki New Holland, Case IH.
 

Innowacje, dopłaty, ubezpieczenia

Targom rolniczym towarzyszyły innowacje w tej branży. Przedstawiali je na „Wyspie Innowacji” eksperci z 8 instytutów badawczych w Polsce. Takie ciekawe stoisko, w największym z wybudowanych dodatkowo pawilonów wstawienniczych, zaprezentowało wspólnie z instytutami Centrum Doradztwa Rolniczego.

Z kolei na ministerialnym stoisku, zorganizowanym wespół z agencjami rolniczymi można było dowiedzieć się wszystkiego o programach dofinansowań, zasadach przyznawania środków. Niesłabnącym przez trzy dni zainteresowaniem cieszyło się stoisko KRUS.
 
 

Tegoroczne targi AGROTECH odwiedziło 9 stacji telewizyjnych. Podczas wystawy zrealizowano między innymi: rolniczy program telewizyjny „Tydzień” dla TVP1, program „Na osi” dla stacji Tele5, reportaż z targów dla programu TVN Turbo. W sumie podczas wydarzenia akredytowano 214 dziennikarzy z portali i wydawnictw branżowych oraz dziennikarzy prasy ogólnopolskiej. Towarzysząca targom Agrotech wystawa Las-Expo 2016, także zgromadziła największą liczbę maszyn. Zaprezentowało się 47 polskich firm leśnej branży. Były tradycyjne pokazy sokolnicze i występy sygnalistów oraz wiele dynamicznych prezentacji działania maszyn, zgromadzonych na zewnątrz hal.
 

źródło: http://targikielce.pl